Запрошуємо на навчання

Шановні Абітурієнти, запрошуємо Вас на навчання за спеціальностями 144 "Теплоенергетика" та 142 "Енергетичне машинобудування" (Холодильні машини та установки)!

             Спеціальність 144 "Теплоенергетика"

Мета освітньої програми – підготовка фахівця вищої кваліфікації, який має необхідні знання та компетенції для розробки концепцій, проектування, експлуатації та управління в енергетичних системах, енергоефективних енерготехнологіях та промислових технологіях, житлово-комунальному комплексі та суміжних галузях.

Випускники максимально реалізують свої знання, можливості та ентузіазм практично в усіх галузях економіки, незалежно від того, зорієнтовані вони на виконання управлінських, дослідницьких чи експлуатаційних задач.

В результаті навчання Ви поєднаєте традиції та сучасність для реалізації своїх енергії, знань та прагнень!

 

Спеціальність142 "Енергетичне машинобудування" (Холодильні машини та установки)

              Мета освітньої програми – підготовка фахівця вищої кваліфікації, який має необхідні універсальні знання та компетенції для розробки загальних екологічно-дружніх концепцій, проектування, експлуатації та управління в енергетичних системах, енергоефективних енерготехнологіях та промислових технологіях, житлово-комунальному комплексі та суміжних галузях. При цьому наші фахівці завдяки універсальності набутих знань мають змогу однаково кваліфіковано аналізувати як високотемпературну, так і низькотемпературну складові сучасного енергокомплексу.

Ми не лише передаємо базові та новітні знання і ідеї з «Холодильних техніки та технологій», але й готуємо фахівців до провідних ролей у формуванні та керівництві галуззю і суспільством!

            Як кафедра прикладних наук ми тісно співпрацюємо з вітчизняними та міжнародними спеціалізованими компаніями. Вже на старших курсах студенти починають співпрацювати з цими компаніями, набуваючи практичний досвід, що дозволяє передавати майбутнім фахівцям найсучасніші знання та компетенції. Після проходження практики кращі студенти мають можливість влаштовувтись на високооплачувану роботу по спеціальності та паралельно продовжувати навчання в магістратурі.

 

 

ЗМІНУ КЛІМАТУ БУДЕ ЗУПИНЕНО ШЛЯХОМ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПОВІТРЯ В БЕНЗИН

Команда вчених з Гарвардського університету і компанії Carbon Engineering оголосила, що вони знайшли спосіб дешево і безпосередньо вивести забруднення вуглекислим газом з атмосфери.

Якщо їх задум буде успішно реалізований в масштабі, то він зможе змінити ставлення людства до проблеми зміни клімату. Це могло б дати людям вирішальний, новий інструмент для вирішення проблеми проти глобального потепління планети.

У 2011 році експерти підрахували, що видалення метричної тонни вуглекислого газу з повітря буде коштує близько 600 доларів. Використання даної технології дозволить знизити таку ціну до 94 доларів, і до того ж вона покладається на вже існуючі промислові технології і пристрої.

У процесі задіяно три основні етапи: по-перше, повітря ззовні всмоктується в заводський «контактор» і вступає в контакт з лужною рідиною. В результаті повітря перетворюється в рідину, що містить вуглекислий газ. На заводі вона проходить через ряд хімічних реакцій, які відокремлюють основу від кислоти, потім вуглекислий газ комбінується з воднем і перетворюється в рідке паливо, в тому числі те, яке використовується в машинах і літаках.

Вчені вже протестували технологію на фабриці, і зараз шукають інвесторів для створення заводу промислового масштабу з виробництва палива. Якщо все буде вдало, то це може послужити рішенням для декарбонізації найбільш брудних галузей промисловості, на кшталт виробництва сталі або цементу, а також і авіаперельотів в далекій перспективі. Ну і отримання палива прямо з повітря теж не може не сприяти розвитку економіки.

Співзасновник компанії твердить:

"... важливо як і раніше припиняти викиди вуглекислого газу там, де це можливо. Моя думка полягає в тому, що ми повинні намагатися спочатку скоротити викиди. Я вважаю, що дешевше не виділяти тонну вуглекислого газу, ніж абсорбувати його.

Але як тільки кількість викидів наближається до нуля, що може бути через 10 або 15 років - тоді я радий бачити більш масштабне видалення вуглекислого газу.»

https://agrarii-razom.com.ua/news-agro/zminu-klimatu-bude-zupineno-shlyahom-peretvorennya-povitrya-v-benzin
https://www.theatlantic.com/science/archive/2018/06/its-possible-to-reverse-climate-change-suggests-major-new-study/562289/

Конференція Агроенергетика

14 червня відбуденься конференція Агроенергетика - спеціалізований захід про перспективи отримання енергії з альтернативних джерел: біомаси, вітру, сонця та гідро. 
Предметом дискусій будуть питання розвитку альтернативної енергетики та її застосування в АПК, інвестиції в побудову нових об'єктів та заводів, зміни у законодавчо-нормативній базі України.

Програма

Перша в Україні ТЕС на біомасі запрацює вже влітку

У Кам’янець-Подільському, що на Хмельниччині, завершують будувати теплоелектростанцію потужністю майже 45 МВт із комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії твердопаливними та газовими котлами. У якості біомаси буде використано відходи сільського та лісового господарства: в основному, солому, кукурудзу та щепу. Будівництво комплексу почалося ще у 2015 році. Вартість проекту – 9,6 млн доларів. Кошти надав Світовий банк у кредит під 0,01% річних. ТЕС оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна). Кам’янець-Подільський стане не просто першим в Україні, а й третім у Європі та п’ятим у світі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва тепла. За даними КП «Міськтепловоденергія», після впровадження ТЕС на біомасі місто очікує зменшення споживання газу на 15,5 млн куб. м на суму близько 115 млн грн у рік. Новий тариф на опалення для населення ще обговорюється, але він або не зміниться, або стане нижче. Із 15 червня 2018 року почнуть тестувати станцію і вже 3 липня планується офіційне відкриття та введення в експлуатацію об’єкту.

Джерело: https://dom.ria.com/uk/news/persha-v-ukrayini-tes-na-biomasi-zapracyuye-vzhe-vlitku-212476.html 

Після завершення будівництва це буде перша в Україні, третя в Європі і п’ята у світі надсучасна теплоелектростанція.

Про це повідомив генеральний директор енергохолдингу “Крігер” Леонід Крігер на своїй сторінці у Facebook, передає Ugmkinfo.

Котлозавод “Крігер” закінчує будівництво ТЕС встановленої потужності 39 мг теплової, 1,6 мг електричної енергії на біомасі. Проектування, будівництво і здача в експлуатацію в строк 1,5 року у місті Кам’янець-Подільський за кошти Світового банку. Ми на фінішній прямій, – пише Леонід Крігер.

Завдяки такій станції Кам’янець-Подільський розраховує до 2018 року зменшити споживання газу на 115 млн гривень. Це ті кошти, які залишаться в Кам’янці, Хмельницькому, тобто – в Україні.

Завод “Крігер” був заснований у 1944 році як ремісниче підприємство. Спеціалізація заводу базується на виробництві промислового харчового обладнання та його ремонті. Починаючи з 1999 року завод перекваліфікувався на випуск котельного обладнання, вибираючи перспективний напрямок теплотехнічного обладнання. Завод є структурним підрозділом енергохолдингу «Крігер».

http://ugmkinfo.com/2018/03/22/u-kam-yanets-podilskomu-zavershuyetsya-budivnitstvo-pershoyi-v-ukrayina-tes-na-biomasi/

Щоправда, перша в Україні ТЕС була уведена в експлуатацію 5 років тому ( Иванковская био-ТЭС — первая в Украине ), доречі в проектуванні якої приймали участь випускники та викладачі кафедри.

 

 

 

Привітання ветирана

14.05.18р. на запрошення кафедри нас відвідав бувший ведучий співробітник кафедри, один з фундаторів спеціальності «Холодильні техніка та технології», ветеран Другої Світової Війни, к.т.н., доц. Гоштовт В'ячеславІванович.

Сучасні співробітники кафедри радо вітали В’ячеслава Івановича. Багато співробітників кафедри завдячують В’ячеславу Івановичу тим що Він відкрив захоплюючий світ штучного холоду, створював лабораторне та навчальне обладнання кафедри.

Ветерану було приємно бачити що ще й досі вдосконалюється обладнання до створення якого Він доклав руки.

Незважаючи на свій більш-ніж поважний вік – 89 років, В’ячеслав Іванович цікавиться новинками холодильної технології, в курсі новітніх досягнень даної галузі.

Особливо приємно було ветеранові побачити своїх учнів, серед яких Форсюк Андрій Васильович, Масліков Максим Михайлович, Пилипенко Олексій Юрійович які гідно продовжують справу В’ячеслава Івановича.

  Колеги тепло вітали ветерана, зичили свою повагу та довгих років активного життя.

22

Вітаємо НАШИХ переможців Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 142 «Холодильні машини і установки»

001002003004005006

24-26 квітня 2018 року відбувся ІІ-й тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 142 «Холодильні машини і установки». Олімпіаду приймала Одеська національна академія харчових технологій, факультет низькотемпературної техніки та інженерної механіки (сонячне місто Одеса). Серед учасників були і студенти кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Національного університету харчових технологій. 26 квітня переможці та призери олімпіади отримали почесні грамоти та нагороди.

1

Цього року в рамках другого етапу олімпіади взяли участь близько 70 студентів з різних університетів України.

34

Традиційно олімпіада проводилася у двох категоріях: для студентів 4 курсу навчання (бакалаври 142 «Енергетичне машинобудування») та студентів 5 курсу навчання (магістри 142 «Холодильні машини і установки»). Протягом трьох годин студенти змагалися у розв'язанні унікальних задач, які викладачі кафедри холодильних установок та кондиціювання повітря (ОНАХТ) кожного року готують саме до цієї події. Після завершення змагань усі роботи учасників були ретельно перевірені та проаналізовані журі олімпіади. В результаті наші студенти здобули два диплома другого ступеня: Стороженко Василь Миколайович (142 «Холодильні машини і установки» категорія магістри), Троц Руслан В’ячеславович (142 «Енергетичне машинобудування» категорія бакалаври). Під час нагородження переможців були присутніми також викладачі кафедри ТЕХТ : Засядько Ярослав Іванович, Возний Валерій Федорович, Грищенко Роман Володимирович.

789

На урочистому засіданні голова оргкомітету олімпіади проректор Одеської академії харчових технологій Ф.А.Трішин вручав почесні грамоти та нагороди призерам і переможцям. Він привітав лауреатів і побажав їм нових творчих злетів та успіхів у подальших змаганнях, а також у науковій роботі. Окрім того, переможцям були вручені подарунки та дипломи від представників бізнесу:

Миколи Прокопенка – координатора навчальних програм ТОВ «Данфосс», інженер технічної підтримки відділу «Холодильних машин і установок»),

101112

Володимира Грінько – CEOEUROCOOLLTD,

Антона Корнієнка – офіційного представника компанії ThermofinGmbH, випускника кафедри ТЕХТ.

131416

Щиро Вітаємо наших хлопців з перемогою!!!

Сделано в ECHO