85-та Ювілейна Міжнародна наукова конференція молодих учених

Дякуємо всім доповідачам та учасникам секції «Промислова теплоенергетика» 85-ї Ювілейної Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів«Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті».
Всі доповіді були дуже цікавими та мали високий науковий рівень.
Чекаємо Вас і всіх бажаючих на нашій секції в наступному році.

 

На Хмельниччині запрацювала друга за потужністю СЕС України

   Потужність введеної в експлуатацію станції “Кам’янець-Подільська” становить 63 мегавати. Станція стала другою за потужністю СЕС в Україні. Вона розташована у Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області на території села Панівці. 

   Електроенергії, яку виготовлятиме електростанція, буде достатньо для забезпечення приблизно 13 тисяч домашніх господарств. Інвестують у проект група ICU та американський фонд VR Capital Group. Видання “Бізнес Цензор” зауважило, що загальний обсяг інвестицій в будівництво СЕС “Кам’янець-Подільська” склав близько 55 мільйонів доларів.

   Очікується, що виробництво екологічно чистої електроенергії станцією “Кам’янець-Подільська” дозволить забезпечити скорочення викидів вуглекислого газу на 67 тисяч тонн щорічно.

   На станції встановлено 220 тисяч монокристалічних модулів провідного світового виробника сонячних елементів і модулів Longi Solar, а також силові трансформатори компанії ETD.

   Зазначається, що “Кам’янець-Подільська” СЕС – це перший з трьох спільних проектів ICU та VR Capital Group у галузі альтернативної енергетики.

   Найближчим часом планується запуск другої сонячної електростанції – потужністю 35 мегават, яка розташована у Херсонській області. Також на початковій стадії будівництва перебувають кілька середніх за розмірами СЕС у Миколаївській області.

    Варто зазначити, що протягом останніх років ринок відновлюваної енергетики в Україні стрімко розвивається. Закордонні компанії інвестують великі суми у побудову нових сонячних та вітряних електростанцій. Зокрема нещодавно у Вінниці відкрили вітчизняний завод з виготовлення сонячних панелей У Вінниці з’явився новий завод з виробництва сонячних панелей . Це означає, що відтепер Україна зможе виготовляти 100% складових сонячних електростанцій та забезпечувати внутрішній ринок.

https://www.uaua.world/14456/

 

Поєднання теорії та практики – гарантія успіху

    Фахівці компанії BMSERVICE PLUS DISTRIBUTION, випускники кафедри теплоенергетики та холодильної техніки,сумісно з викладачем кафедри розробили та впровадили проект теплового насоса для фармацевтичних складів французького логістичного центру FMLOGISTIC.

     Слід відмітити: виконані роботи приймали представники центрального офісу компанії з Франції, незалежні аудиторські компанії з Польщі та України, що вказує на високий рівень кваліфікації випускників спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» (Холодильна техніка та технології), який їм дозволяє захищати свої проекти перед іноземними та вітчизняними замовниками.

  На фото: Олександр Рябчук – доцент кафедри ТЕХТ НУХТ, Олександр Давиденко – головний інженер,  Володимир Павліченко - інженер-проектувальник, Павло Субботенко – інженер-енергетик BMSERVICE PLUS DISTRIBUTION.

 

 

 

 

Перспективи розвитку цукрової промисловості України 2019

      26 березня 2019 року в університеті проходила Міжнародна науково-технічна конференція «Перспективи розвитку цукрової промисловості України». Захід відбувається за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національної асоціації цукровиків України.

   Як і у попередні роки у рамках конференції працювала виставка сучасних технологій, матеріалів та обладнання для цукрової промисловості.

Учасників зібрання від ректора, професора Анатолія Українця та особисто від себе тепло привітав і побажав плідної праці проректор з наукової роботи, професор Олександр Шевченко. Він зазначив, що у Днях цукровиків у НУХТ цього року беруть участь 39 цукрових заводів і понад 40 фірм із України, Молдови, Польщі, Чехії, Данії, Німеччини, а до участі у конференції долучилися майже 200 доповідачів.

     У рамках пленарного засідання виступили заступник директора департаменту продовольства, начальник відділу стратегії розвитку харчової промисловості Мінагрополітики Світлана Павленко, головний технолог Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» Лідія Галацан, директор Інституту продовольчих ресурсів НААН України, академік Микола Сичевський. У їх виступах йшлося про конкурентоспроможність галузі, підтримку виробників, у т.ч. на законодавчому рівні, імплементацію вітчизняного галузевого законодавства до законодавства ЄС, аналіз роботи галузі з перероблення цукрових буряків урожаю 2018 року, наукове забезпечення розвитку цукрової промисловості України в умовах глобалізації економіки.

     Також на пленарному засіданні виступив ряд доповідачів із презентаціями новітніх технологій і обладнання від провідних виробників світу та інформацією щодо успішної експлуатації, вже впроваджених на українських підприємствах. Значну зацікавленість виробничників викликали доповіді інженера з використання ферментів компанії «SternEnzym» (Німеччина) Уляни Мойш щодо підвищення якості цукру за рахунок ефективного використання ферментів і комерційного директора ТОВ «МНС ГРУП» Юрія Моісеєнка про вимоги до цукрових заводів у сфері безпечності харчових продуктів й оновлений стандарт ISO 22000:2018.

   Впродовж роботи конференції її учасники також обговорять шляхи забезпечення конкурентоспроможності українського цукру, поділяться досвідом використання сучасних технологій та обладнання в цукровій галузі, подискутують щодо хіміко-технологічного контролю виробництва цукру, познайомляться зі сучасними технологіями створення систем автоматизації підприємств цукрової промисловості, а також прикладними аспектами енергозаощадження та використання нетрадиційних джерел енергії на цукрових заводах.

    Низку доповідей представили викладачі нашого університету, приємно що серед них були викладачі кафедри ТЕХТ: д.т.н., проф. Василенко С.М., к.т.н., доц. Петренко В.П., к.т.н., доц. Філоненко В.М.   

До участі у заході були залучені представники Мінагрополітики, цукрових заводів, НААН, НАЦУ «Укрцукор».

Під час конференції обговорювались питання роботи галузі у 2018 році, наукового забезпечення розвитку цукрової промисловості, підвищення якості цукру та можливості диверсифікації виробництва.

Зокрема, присутніх було поінформовано, що в Україні три роки поспіль виробництво цукру є профіцитним: два попередніх сезони було вироблено трохи більше 2 млн тонн, рівень внутрішнього споживання оцінюється у 1,3 млн тонн та поступово зменшується. У поточному маркетинговому періоді вироблено більше 1,82 млн тонн цукру.

Упродовж останніх трьох років в Україні підвищувалася якість цукру, що проявлялося у збільшенні обсягів виробництва цукру І категорії. Так у поточному сезоні його виробництво склало майже половину від усього виробленого обсягу - 900 тис. тонн.

При зменшенні посівних площ під цукровий буряк на 12% спостерігалось збільшення врожайності на 5%. Скорочення посівних площ вплинуло і на запуск цукрових заводів – у цьому маркетинговому періоді свою діяльність здійснювали 42 цукрових заводи.

На завершення учасники конференції обговорили основні орієнтири подальшого розвитку цукрової галузі та домовилися надалі спільно вести активний діалог щодо підвищення конкуренції українських виробників.

Довідково:

За оперативними даними регіонів, у 2019 році очікувана площа посіву цукрових буряків складатиме 261 тис. га або 95% до 2018 року.

При повному забезпеченні внутрішнього ринку цукром власного виробництва очікуваний обсяг експорту складає 600 тис. тонн.

 За даними ДФС за шість місяців поточного МР (вересень 2018 р. - лютий 2019 р.) вже експортовано 274 тис. тонн.

Слід зазначити, що станом на 31 січня 2019 року річна квота на безмитне постачання цукру до країн ЄС у обсязі 20,07 тис. тонн використана у повному обсязі.

 

 

 

 

 

Привітання з 8 Березня

Любі наші дівчата, вітаємо Вас з цим чудовим святом весни - 8 Березня! Нехай Ваше життя буде сповнене кохання, світле та яскраве немов сонечко. Знайте, саме заради Вас ми й живемо. Вітаємо всіх донечок, сестричок, матусь, бабусь, дружин, наших дорогих студенток та викладачів.    

Сделано в ECHO