На Хмельниччині запрацювала друга за потужністю СЕС України

   Потужність введеної в експлуатацію станції “Кам’янець-Подільська” становить 63 мегавати. Станція стала другою за потужністю СЕС в Україні. Вона розташована у Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області на території села Панівці. 

   Електроенергії, яку виготовлятиме електростанція, буде достатньо для забезпечення приблизно 13 тисяч домашніх господарств. Інвестують у проект група ICU та американський фонд VR Capital Group. Видання “Бізнес Цензор” зауважило, що загальний обсяг інвестицій в будівництво СЕС “Кам’янець-Подільська” склав близько 55 мільйонів доларів.

   Очікується, що виробництво екологічно чистої електроенергії станцією “Кам’янець-Подільська” дозволить забезпечити скорочення викидів вуглекислого газу на 67 тисяч тонн щорічно.

   На станції встановлено 220 тисяч монокристалічних модулів провідного світового виробника сонячних елементів і модулів Longi Solar, а також силові трансформатори компанії ETD.

   Зазначається, що “Кам’янець-Подільська” СЕС – це перший з трьох спільних проектів ICU та VR Capital Group у галузі альтернативної енергетики.

   Найближчим часом планується запуск другої сонячної електростанції – потужністю 35 мегават, яка розташована у Херсонській області. Також на початковій стадії будівництва перебувають кілька середніх за розмірами СЕС у Миколаївській області.

    Варто зазначити, що протягом останніх років ринок відновлюваної енергетики в Україні стрімко розвивається. Закордонні компанії інвестують великі суми у побудову нових сонячних та вітряних електростанцій. Зокрема нещодавно у Вінниці відкрили вітчизняний завод з виготовлення сонячних панелей У Вінниці з’явився новий завод з виробництва сонячних панелей . Це означає, що відтепер Україна зможе виготовляти 100% складових сонячних електростанцій та забезпечувати внутрішній ринок.

https://www.uaua.world/14456/

 

Сделано в ECHO