Профорієнтація у м. Біла Церква

Сьогодні, 20.03.18 р., співробітники кафедри ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ відвідали місто Біла Церква та провели профорієнтаційні бесіди з учнями 11-го класу Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17

DSC 0727

DSC 0716

DSC 0717

DSC 0719

DSC 0722

та з студентами 4-го курсу спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» спеціалізації «Монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин і установок» Технолого-економічного коледжу Білоцерківського аграрного університету

1

DSC 0732

DSC 0733

DSC 0734

DSC 0737

DSC 0741

DSC 0746

Запрошуємо ВСІ бажаючих до навчання!!!

 

ДІОКСИД СІРКИ, ОКСИД АЗОТУ І ПИЛ – ЧИМ ДИХАЮТЬ УКРАЇНЦІ

Українська електро- та теплогенерація – це млрд кВт/год електроенергії, це тисячі МВт теплової енергії. Проте, яку ціну за такі об’єми платить українська екологія та чим дихають українці? Про це у проекті "ЕнергоНЕзалежність" з автором, ведучим та аналітиком з питань енергетики Миколою Войтівим та Ігорем Вольчиним, доктором технічних наук, заступником директора з наукової роботи Інституту вугільних енерготехнологій Національної академії наук України, професором кафедри теплоенергетики та холодильної техніки НУХТ.

Для того, щоб виробити електроенергію, теплову енергію, спалюють мільйони десятків тон вугілля, мільярди кубів природного газу, в результаті утворюються викиди, димові гази – це, відповідно, сотні тисяч тон, мільйони тон, що містять речовини, шкідливі для людей і довкілля.

Викиди – речовини хімічного або біологічного походження, що є або надходять в атмосферне повітря і можуть прямо або опосередковано чинити негативний вплив на здоров’я людини та стан довкілля. Серед них:
• діоксид сірки 
• оксиди азоту
• пил від існуючих великих спалювальних установок (ТЕЦ, ТЕС, котельні), номінальна теплова потужність яких становить 50 МВт і більше.

"Українські теплоелектростанції (ТЕС) – найбільше джерело забруднення української екології. Приблизно 70% українських теплоелектростанцій – в одного приватного власника, приблизно 15% – в іншого, лише майже 20% – належить державі. Тому на приватного власника дуже важко впливати, щоб вони модернізували свої ТЕС та ТЕЦ (теплоелектроцетралі) для зменшення викидів, адже це дуже великі капіталовкладення", – зазначив Микола Войтів. Проте, згідно з відповідними європейськими Директивами, усі об’єкти електро- та теплової генерації мають чітко відповідати нормам, і про це йдеться в Енергетичній стратегії України.

За словами Ігора Вольчина, заступника директора з наукової роботи Інституту вугільних енерготехнологій НАН України, керівника з розроблення Національного плану скорочення викидів, "національний план скорочення викидів забруднюючих речовин від великих спалювальних установок (НПСВ) – це програма дій, котра має амбітну мету досягти того рівня викидів, який європейці досягли 20-25 років тому. Це дасть змогу зробити електро- та теплоенергію екологічно чистою. НПСВ чітко вказує на механізм для енергокомпаній, як поступово має відбуватися зменшення викидів, тобто закладено лінійне скорочення викидів від кожної спалювальної установки. Ті дев’яносто великих спалювальних установок, що увійшли до Національного плану скорочення викидів, потребують інвестицій у 5-6 мільярдів євро за 15 років, які мають бути використані на газоочисні установки. Ще таку саму суму треба вкласти і в реконструкцію основного обладнання".

"Викиди діоксиду сірки у довкілля перевищують мільйон тон на рік", – стверджує Ігор Вольчин.

Україна не встигла імплементувати та виконати умови Директиви 2001/80/ЄС про обмеження викидів деяких забруднюючих речовин у повітря, на зміну цій директиві ухвалили Директиву 2010/75/ЄС про промислові викиди. Це пов’язано з багатьма чинниками і, зокрема, з фінансовою складовою.

"У провідних європейських країнах 20% становлять витрати на екологічні заходи. В Україні 85%-90% вартості електроенергії становить паливо. На екологію нічого не залишається", – зазначив Ігор Вольчин.

"Порівнюючи фактичні концентрації забруднюючих речовин на ТЕС України та вимоги Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди, в Україні викиди діоксиду сірки та оксиду азоту перевищують у 10–30 разів", – зауважив Микола Войтів.

"Керівники електростанцій, керівники енергокомпаній ще не зовсім розуміють, що екологія є найважливішим чинником для розвитку промисловості в цілому і енергетики зокрема", – додав Ігор Вольчин.

Тому українці досі змушені дихати викидами забруднюючих речовин від великих спалювальних установок. Україна планує лише за 10-15 років виконати план скорочення викидів. Найшкідливіші викиди від великих спалювальних установок – це діоксид сірки, оксиди азоту та пил від існуючих ТЕС, ТЕЦ, котелень. Усі вони (викиди) чинять дуже негативний вплив на здоров’я людини і стан довкілля. Та про це здебільшого мовчать, бо викиди – невидимі.

"Українська енергетика, на жаль, недостатньо турбується про нашу екологію сьогодні, бо її мета – винятково комерційна, а повинна бути соціальна. Україна має бути під впливом нової релігії – екології", – резюмував Микола Войтів, автор та ведучий, аналітик з питань енергетики.

https://www.5.ua/ekonomika/dioksyd-sirky-oksyd-azotu-ta-pyl-chym-dykhaiut-ukraintsi-166738.html

День відкритих дверей

14 березня 2018 року в центрі зайнятості міста Біла Церква відбувся «День відкритих дверей» для абітурієнтів 2018-19 навчального року. На даному заходу були присутні більше 15 вищих навчальних закладів ІІІ-IVрівня акредитації, а також коледжі і технікуми. Не залишилась встороніі кафедра ТЕХТ ННІТІ ім. акад. І.С. Гулого НУХТ.

IMG 1120

1

IMG 1122

Абітурієнти з цікавістю слухали про навчання на кафедрі «Теплоенергетики та холодильної техніки». Провели екскурс по історії кафедри, розповіли про перспективи вибору майбутньої професії та її престиж. Вияснили організаційні моменти, перерахували перелік основних дисциплін.

12

Окрім випускників шкіл були присутні і студенти коледжів, які збираються продовжити навчання.

Роздано post-матеріали з всією основною інформацією про кафедру ТЕХТ та зворотнім зв'язком.

3

 

Сделано в ECHO