ЗМІНУ КЛІМАТУ БУДЕ ЗУПИНЕНО ШЛЯХОМ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПОВІТРЯ В БЕНЗИН

Команда вчених з Гарвардського університету і компанії Carbon Engineering оголосила, що вони знайшли спосіб дешево і безпосередньо вивести забруднення вуглекислим газом з атмосфери.

Якщо їх задум буде успішно реалізований в масштабі, то він зможе змінити ставлення людства до проблеми зміни клімату. Це могло б дати людям вирішальний, новий інструмент для вирішення проблеми проти глобального потепління планети.

У 2011 році експерти підрахували, що видалення метричної тонни вуглекислого газу з повітря буде коштує близько 600 доларів. Використання даної технології дозволить знизити таку ціну до 94 доларів, і до того ж вона покладається на вже існуючі промислові технології і пристрої.

У процесі задіяно три основні етапи: по-перше, повітря ззовні всмоктується в заводський «контактор» і вступає в контакт з лужною рідиною. В результаті повітря перетворюється в рідину, що містить вуглекислий газ. На заводі вона проходить через ряд хімічних реакцій, які відокремлюють основу від кислоти, потім вуглекислий газ комбінується з воднем і перетворюється в рідке паливо, в тому числі те, яке використовується в машинах і літаках.

Вчені вже протестували технологію на фабриці, і зараз шукають інвесторів для створення заводу промислового масштабу з виробництва палива. Якщо все буде вдало, то це може послужити рішенням для декарбонізації найбільш брудних галузей промисловості, на кшталт виробництва сталі або цементу, а також і авіаперельотів в далекій перспективі. Ну і отримання палива прямо з повітря теж не може не сприяти розвитку економіки.

Співзасновник компанії твердить:

"... важливо як і раніше припиняти викиди вуглекислого газу там, де це можливо. Моя думка полягає в тому, що ми повинні намагатися спочатку скоротити викиди. Я вважаю, що дешевше не виділяти тонну вуглекислого газу, ніж абсорбувати його.

Але як тільки кількість викидів наближається до нуля, що може бути через 10 або 15 років - тоді я радий бачити більш масштабне видалення вуглекислого газу.»

https://agrarii-razom.com.ua/news-agro/zminu-klimatu-bude-zupineno-shlyahom-peretvorennya-povitrya-v-benzin
https://www.theatlantic.com/science/archive/2018/06/its-possible-to-reverse-climate-change-suggests-major-new-study/562289/
Сделано в ECHO